تورنتو
تورنتو مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. با جمعیت ۲٬۷۳۱٬۵۷۱ نفر در سال ۲۰۱۶، تورنتو چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی پس از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس است. زمانیکه اروپاییها برای اولین بار وارد منطقه کنونی تورنتو شدند، قبیله هورون در آن منطقه ساکن بود. نام تورنتو از کلمه تکارونتو در زبان ایروکوا گرفته شده و به معنای «محلی که درختان بر روی آب ایستاده‌اند» است. تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. بازار بورس تورنتو هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا از حیث ارزش بازار است. در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا، شرکت‌های بزرگ حضور دارند؛ همچنین این شهر مقر پنج بانک بزرگ کانادا است.
بسیاری از ساکنان تورنتو در استان انتاریو، کانادایی‌ایرانی هستند که عمدتاً در ویلو دیل و تپه ریچموند سکونت دارند.
جاذبه های گردشگری تورنتو بسیارند، از رستوران های درجه یک تازه شکوفا شده تا گالری های دیدنی و محله های متفاوت و خاص، همه و همه ویژگی هایی هستند که تورنتو را به یکی از جذاب ترین شهر های جهان تبدیل کرده اند تا سفر به تورنتو برای هر توریستی جذاب باشد. پایتخت کانادا، خانه چهارمین صحنه بزرگ تئاتر در جهان، یک فستیوال فیلم پیشتاز و مهم جهانی، موزه های تحسین شده بین المللی، فروشگاه های برندهای معروف طراحی و رستوران های بسیار حرفه ایست با سرآشپزهای مشهور که بخاطر غذاهای نوظهور کانادایی که ارائه می کنند توجه همگی را به خود جلب کرده اند. در حقیقت پایتخت کانادا به یک کانون فرهنگی تبدیل شده است.

مکان های دیدنی

باغ وحش تورنتو
تورنتوکاناداقاره : آمریکامساحت : 63000 متر مربعفاصله از سطح دریا : مترآب و هوا : آب و هوای قاره‌ای مرطوبجاذبه های توریستی : باغ وحش تورنتو

جستجوی پروازها به تورنتو

جستجو