مونترال
شهر مونترال دومین شهر بزرگ کشور کانادا (پس از تورنتو) و دومین شهر بزرگ فرانسه زبان جهان (پس از پاریس) است. مونترآل شهری زیبا با تاریخچه ای غنی است که در آن فرهنگ ها و نژاد های مختلف در کنار هم زندگی می کنند. از لحاظ جغرافیایی مونترآل در شرق کانادا در جنوب غرب استان کبک قرار دارد. مونترآل در ۵۳۹ کیلومتری شمال شرقی تورنتو و در ۱۹۰ کیلومتری شرق اتاوا قرار دارد. این شهر بزرگ‌ترین مرکز تجاری-صنعتی و فرهنگی کبک است. مونترال به آبهای آزاد دسترسی دارد. حدود ۶۷٪ ساکنان آن فرانسه زبان می‌باشند. شهر مونترآل یک شهر با مجموعه‌ای از فرهنگ‌های مختلف است. شهر مونترآل یکی از مراکز عمده مهاجرین ایرانی در کشور کانادا می‌باشد. بخش قدیمی شهر مونترآل، که دارای ساختمان های قدیمی و تاریخی است با اماکن خرید، غذاخوری ها و رستوران های خوب خود پذیرای بازدید کنندگان می باشد. کالسکه های اسب سواری موجود در آنجا بازدید کنندگان را در خیابان ها و میادین آن می چرخاند. با وجود اینکه خود شهر مونترآل، شهری مدرن محسوب می شود، شهر قدیمی مونترآل که در کنار رودخانه قرار دارد جایی است که اکثر توریست ها برای لذت بردن از جو حاکم بر آن به آنجا می روند.
بندر قدیمی یا Old Port یک منطقه منحصر بفرد در مونترآل می باشد که در جوار مرکز شهر قرار گرفته و یکی از بهترین تفریح گاه های این شهر به حساب می آید و همچنین میزبان بسیاری از فستیوال ها و برنامه های فرهنگی مهم در آمریکای شمالی می باشد.
برخی از مکان هایی که در شهر مونترآل قدیمی حتما باید بازدید کنید شامل داخل ساختمان زیبای کلیسای جامع نوتردام پاریس Notre-Dame Basilica، مکان دیدنی و پر جنب و جوش ژاک کارتیه و تالار قدیمی شهر مربوط به دهه ی ۱۸۷۰ می باشد.
در این شهر نگارخانه های متعدد و موزه ها، پارک های دیدنی و دومین باغ گیاه شناسی بزرگ دنیا وجود دارد که باعث شده است تا گردشگران زیادی را به خود جذب کنند. همچنین شهر قدیم مونترآل با ساختمان های قدیمی، کلوب های موسیقی، بناهای تاریخی و رستوران های مجللی که دارد به عنوان یکی از دیدنی ترین قسمت های این شهر به حساب می آید.

مکان های دیدنی

کلیسای نتردام مونترال
مونترالکاناداقاره : آمریکامساحت : 43150100 متر مربعفاصله از سطح دریا : مترآب و هوا : آب و هوای قاره‌ای مرطوبجاذبه های توریستی : کلیسای نتردام مونترال - پارک مونت رویال

جستجوی پروازها به مونترال

جستجو